Pasly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pasly
Komunë
noform
Pamje nga Pasly
Vendndodhja
Pasly is located in Franca
Pasly
Pasly
49°24′06″V 3°17′47″L / 49.401666666667°V 3.2963888888889°L / 49.401666666667; 3.2963888888889Koordinatat: 49°24′06″V 3°17′47″L / 49.401666666667°V 3.2963888888889°L / 49.401666666667; 3.2963888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.02 km2
Popullsia 1013 banorë
Dendësia 335 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02593


Pasly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pasly ka një popullsi prej 1013 banorë dhe sipërfaqe 3.02 km², me një dendësi prej 335 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pasly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale