Passy-en-Valois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Passy-en-Valois
Komunë
noform
Pamje nga Passy-en-Valois
Vendndodhja
Passy-en-Valois is located in Franca
Passy-en-Valois
Passy-en-Valois
49°10′03″V 3°11′39″L / 49.1675°V 3.1941666666667°L / 49.1675; 3.1941666666667Koordinatat: 49°10′03″V 3°11′39″L / 49.1675°V 3.1941666666667°L / 49.1675; 3.1941666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.41 km2
Popullsia 159 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02470
INSEE 02594


Passy-en-Valois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Passy-en-Valois ka një popullsi prej 159 banorë dhe sipërfaqe 3.41 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Passy-en-Valois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale