Passy-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Passy-sur-Marne
Komunë
noform
Pamje nga Passy-sur-Marne
Vendndodhja
Passy-sur-Marne is located in Franca
Passy-sur-Marne
Passy-sur-Marne
49°03′42″V 3°34′15″L / 49.061666666667°V 3.5708333333333°L / 49.061666666667; 3.5708333333333Koordinatat: 49°03′42″V 3°34′15″L / 49.061666666667°V 3.5708333333333°L / 49.061666666667; 3.5708333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.71 km2
Popullsia 146 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02850
INSEE 02595


Passy-sur-Marne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Passy-sur-Marne ka një popullsi prej 146 banorë dhe sipërfaqe 3.71 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Passy-sur-Marne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale