Pavel Černý

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pavel Černý
Të dhënat personale
Emri i plotëPavel Černý
Data e lindjes (1962-10-11) 11 Tetor, 1962 (57 vjeç)
Vendi i lindjesNové Město nad Metují, Republika Çeke
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983-1989Spartak Hradec Králové
1990-1992Sparta Prague
1992-1994Sanfrecce Hiroshima
1995-2002Hradec Králové
Ekipi kombëtar
1989–1991Flag of the Czech Republic.svg Çekosllovakia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Pavel Černý (lindur më 11 Tetor 1962) është një ish-futbollist çek.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren çekosllovake ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Czech Republic.svg Çekosllovakia
Vite Ndeshje Gola
1989 1 0
1990 2 0
1991 1 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]