Pegging (praktikë seksuale)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
A naked man is on all fours. A naked woman is knelt behind him wearing a pink strap-on dildo. The woman is preparing to penetrate the man's anus with the dildo.
Një çift duke kryer "pegging" në stilin "doggy"

Pegging është një praktikë seksuale, në të cilën një femër penetron anusin e një mashkulli nëpërmjet përdorimit të një dildo të mbathur. Kjo praktikë gjithashtu mund të përfshijnë edhe stimulimin e organeve gjenitale të mashkullit.

Kënaqësia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në aspektin e kënaqësisë fizike, organet gjenitale të femrës të perftojnë stimulim të drejtpërdrejtë stimulim nga baza e dildo-s, ose në rastin e një dildo të dyfishtë, nga penetrimi vaginal. Mashkulli mund të përftojë kënaqësi nga stimulimi i anusit, rektumit, dhe të prostatës në veçanti të prostatës. Gjatë seksit anal, kënaqësia e mashkullit do vijë veçanërisht nga prostati, i cili mund të çojë në një orgazmë dhe ejakulim.[1] Disa meshkuj parapëlqejnë të masturbohen (ose t'iua stimulojnë gjenitalet) gjatë pegging.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "The male hot spot — Massaging the prostate". Go Ask Alice!. mars 28, 2008. Arkivuar nga origjinali më tetor 10, 2011. Marrë më korrik 5, 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Datë e përkthyer automatikisht (lidhja)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]