Penticton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Penticton (kthjellim).


Penticton
—  qytet  —
Penticton is located in Kanadaja
Penticton
Penticton
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Ndarja statistikore Distrikti rajonal Central Okanagan
Kryebashkiaku Dan Ashton
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°29′28″V 119°35′19″P / 49.491111°V 119.588611°P / 49.491111; -119.588611 (Penticton)Koordinatat: 49°29′28″V 119°35′19″P / 49.491111°V 119.588611°P / 49.491111; -119.588611 (Penticton)
Lartësia 385 m (m.n.d)
Sipërfaqja 42,02 km2
Popullsia 106.707 banorë 2007
Dendësia 2.539,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Prefiksi 250
Kodi Postar V2A
www.penticton.ca

Penticton është një qytetDistrikti rajonal Central Okanagan, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 42.02 km² dhe popullsi 106707 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike