Perles, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Perles
Komunë
noform
Pamje nga Perles
Vendndodhja
Perles is located in Franca
Perles
Perles
49°19′31″V 3°39′20″L / 49.325277777778°V 3.6555555555556°L / 49.325277777778; 3.6555555555556Koordinatat: 49°19′31″V 3°39′20″L / 49.325277777778°V 3.6555555555556°L / 49.325277777778; 3.6555555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.7 km2
Popullsia 79 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02597


Perles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Perles ka një popullsi prej 79 banorë dhe sipërfaqe 3.7 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Perles (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale