Pernant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pernant
Komunë
noform
Pamje nga Pernant
Vendndodhja
Pernant is located in Franca
Pernant
Pernant
49°22′41″V 3°14′10″L / 49.378055555556°V 3.2361111111111°L / 49.378055555556; 3.2361111111111Koordinatat: 49°22′41″V 3°14′10″L / 49.378055555556°V 3.2361111111111°L / 49.378055555556; 3.2361111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.83 km2
Popullsia 691 banorë
Dendësia 70 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02598


Pernant është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pernant ka një popullsi prej 691 banorë dhe sipërfaqe 9.83 km², me një dendësi prej 70 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pernant – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale