Petit-Verly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petit-Verly
Komunë
noform
Pamje nga Petit-Verly
Vendndodhja
Petit-Verly is located in Franca
Petit-Verly
Petit-Verly
49°58′20″V 3°33′25″L / 49.972222222222°V 3.5569444444444°L / 49.972222222222; 3.5569444444444Koordinatat: 49°58′20″V 3°33′25″L / 49.972222222222°V 3.5569444444444°L / 49.972222222222; 3.5569444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.19 km2
Popullsia 175 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02630
INSEE 02784


Petit-Verly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Petit-Verly ka një popullsi prej 175 banorë dhe sipërfaqe 5.19 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Petit-Verly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale