Pierrepont, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pierrepont
Komunë
noform
Pamje nga Pierrepont
Stema_figura
Vendndodhja
Pierrepont is located in Franca
Pierrepont
Pierrepont
49°39′13″V 3°47′31″L / 49.653611111111°V 3.7919444444444°L / 49.653611111111; 3.7919444444444Koordinatat: 49°39′13″V 3°47′31″L / 49.653611111111°V 3.7919444444444°L / 49.653611111111; 3.7919444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.54 km2
Popullsia 402 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02350
INSEE 02600


Pierrepont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pierrepont ka një popullsi prej 402 banorë dhe sipërfaqe 10.54 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pierrepont (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale