Pignicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pignicourt
Komunë
noform
Pamje nga Pignicourt
Vendndodhja
Pignicourt is located in Franca
Pignicourt
Pignicourt
49°24′57″V 4°01′50″L / 49.415833333333°V 4.0305555555556°L / 49.415833333333; 4.0305555555556Koordinatat: 49°24′57″V 4°01′50″L / 49.415833333333°V 4.0305555555556°L / 49.415833333333; 4.0305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.01 km2
Popullsia 193 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02601


Pignicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pignicourt ka një popullsi prej 193 banorë dhe sipërfaqe 7.01 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pignicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale