Pilot Point, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pilot Point, Alaska
Anglisht : Pilot Point
qytet
Vendndodhja
Pilot Point, Alaska is located in SHBA Alaska
Pilot Point, Alaska
Pilot Point, Alaska

Koordinatat: 57°33′37″V 157°34′56″P / 57.56028°V 157.58222°P / 57.56028; -157.58222

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Lake and Peninsula
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 363.9 km2
 •  tokësore 65.8 km2
 •  ujore 298.2 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 68 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1992[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99649
Prefiksi 907
Koordinatat 57° 33′ 37″ Veri

157° 34′ 56″ Perëndim

Pilot Point, Alaska (Pilot Point) është një qytet në qarkun Lake and Peninsulashtetit federal Alaska, SHBA. Në Pilot Point, Alaska jetojnë 68 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 363.9 km2 (140.5 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 25 m (82 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 118. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pilot Point, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale