Pinon, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pinon
Komunë
noform
Pamje nga Pinon
Vendndodhja
Pinon is located in Franca
Pinon
Pinon
49°29′18″V 3°26′47″L / 49.488333333333°V 3.4463888888889°L / 49.488333333333; 3.4463888888889Koordinatat: 49°29′18″V 3°26′47″L / 49.488333333333°V 3.4463888888889°L / 49.488333333333; 3.4463888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.48 km2
Popullsia 1801 banorë
Dendësia 190 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02602
Faqja Zyrtare http://www.villedepinon.fr


Pinon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pinon ka një popullsi prej 1801 banorë dhe sipërfaqe 9.48 km², me një dendësi prej 190 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pinon (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale