Jump to content

Piotr Świerczewski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Piotr Świerczewski
Të dhënat vetjake
Emri i plotëPiotr Świerczewski
Datëlindja (1972-04-08) 8 prill 1972 (52 vjeç)
VendlindjaNowy Sącz, Polonia
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1988-1993GKS Katowice
1993-1995Saint-Étienne
1995-2001Bastia
1999Gamba Osaka
2001-2002Olympique Marseille
2003Birmingham City
2003-2006Lech Poznań
2006-2007Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
2007Korona Kielce
2008Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
2008Polonia Varshava
2009ŁKS Łódź
2009Zagłębie Lubin
2010ŁKS Łódź
Karriera ndërkombëtare
1992–2003 Polonia70(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Piotr Jarosław Świerczewski (lindur më 8 Prill 1972) është një ish-futbollist polak.

Për reprezentacionin polak ka luajtur 70 ndeshje.

Polonia
Vite Ndeshje Gola
1992 2 0
1993 10 1
1994 3 0
1995 8 0
1996 0 0
1997 7 0
1998 8 0
1999 6 0
2000 9 0
2001 9 0
2002 6 0
2003 2 0
Gjithsej 70 1

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]