Pita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pita
Të dhënat personale
Emri i plotëEdvaldo Oliveira Chaves
Data e lindjes (1958-08-04) 4 Gusht, 1958 (62 vjeç)
Vendi i lindjesNilópolis, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1977-1984Santos
1985-1988São Paulo
1988-1989Strasbourg
1989-1990Guarani
1991-1992Fujita Industries
1993Nagoya Grampus Eight
1994Internacional
Ekipi kombëtar
1980–1987Flag of Brazil.svg Brazili7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Pita (lindur më 4 Gusht 1958) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1980 2 0
1981 1 0
1982 0 0
1983 2 0
1984 0 0
1985 0 0
1986 0 0
1987 2 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]