Pithon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pithon
Komunë
noform
Pamje nga Pithon
Vendndodhja
Pithon is located in Franca
Pithon
Pithon
49°45′11″V 3°05′50″L / 49.753055555556°V 3.0972222222222°L / 49.753055555556; 3.0972222222222Koordinatat: 49°45′11″V 3°05′50″L / 49.753055555556°V 3.0972222222222°L / 49.753055555556; 3.0972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.44 km2
Popullsia 70 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02480
INSEE 02604


Pithon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pithon ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe 2.44 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pithon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale