Placentia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Placentia (kthjellim).


Placentia
—  qytet  —
Pamje nga Placentia

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°14′V 53°58′P / 47.233°V 53.967°P / 47.233; -53.967 (Placentia)Koordinatat: 47°14′V 53°58′P / 47.233°V 53.967°P / 47.233; -53.967 (Placentia)
Popullsia 3.898 banorë 2006
Prefiksi 709
Vendndodhja
Placentia is located in Kanadaja
Placentia
Placentia
www.placentia.ca/

Placentia është një qytetprovincën Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 3898 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori