Plaffeien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plaffeien
Qytet
Stema_figura
Distrikti Sense
Kantoni Fribourg
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.53 km2
Popullsia 3,594 banorë
Dendësia 54 banorë/km2

Plaffeien është një komunëkantonin FribourgZvicrës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]