Jump to content

Platforma për Shqipëri të Bashkuar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Platforma për Shqipëri të Bashkuar është libër, me autor Kastriot Berishaj, njëherit edhe kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar. Ky libër është botuar më 10 qershor të vitit 2016[1] dhe është bazamenti politik i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar. Në të janë cekur të gjitha aktet dhe konveta juridike që mbështesin synimin kryesor të kombit shqiptar për t'u bashkuar në një shtet kombëtar.

Lidhjet të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

1 http://www.amazon.com/gp/aw/d/0994809824/ref=mp_s_a_1_2?ie=UTF8&qid=1478664731&sr=8-2&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=tahir+veliu

2 https://web.archive.org/web/20161109084954/https://shqiperiaebashkuar.al/

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Zyrtarizohet Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar". Gazeta Ora. 10 qershor 2016. Arkivuar nga origjinali më 9 nëntor 2016. Marrë më 8 nëntor 2016. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Nuk lejohet formatim teksti në: |publisher= (Ndihmë!)