Platinum, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Platinum, Alaska
Anglisht : Platinum
qytet
Vendndodhja
Platinum, Alaska is located in SHBA Alaska
Platinum, Alaska
Platinum, Alaska

Koordinatat: 59°0′25″V 161°48′55″P / 59.00694°V 161.81528°P / 59.00694; -161.81528

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Bethel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 115.8 km2
 •  tokësore 115.6 km2
 •  ujore 0.2 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 61 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi February 13, 1975[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99651
Prefiksi 907
Koordinatat 59° 0′ 25″ Veri

161° 48′ 55″ Perëndim

Platinum, Alaska (Platinum) është një qytet në qarkun Bethelshtetit federal Alaska, SHBA. Në Platinum, Alaska jetojnë 61 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 115.8 km2 (44.7 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 4 m (13 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 120. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Platinum, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale