Plazhi i Vlorës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Plazhi i Vlorës është një plazh në qytetin e Vlorës. Plazhi shtrihet në jug-perëndim të qytetit. Plazhi është pjesërisht ranor, në pjesën e tij më veriore dhe pjesërisht shkëmbor apo zallor, në pjesën e tij jugore ku laget nga Deti Jon.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]