Pleine-Selve, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Pleine-Selve)
Jump to navigation Jump to search
Pleine-Selve
Komunë
noform
Pamje nga Pleine-Selve
Vendndodhja
Pleine-Selve is located in Franca
Pleine-Selve
Pleine-Selve
49°47′27″V 3°31′38″L / 49.790833333333°V 3.5272222222222°L / 49.790833333333; 3.5272222222222Koordinatat: 49°47′27″V 3°31′38″L / 49.790833333333°V 3.5272222222222°L / 49.790833333333; 3.5272222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.05 km2
Popullsia 170 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02605


Pleine-Selve është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pleine-Selve ka një popullsi prej 170 banorë dhe sipërfaqe 6.05 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pleine-Selve (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale