Plevenja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plevenja
Fshat
Vendndodhja
Plevenja is located in Maqedonia e Veriut
Plevenja
Plevenja
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 576 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1415
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 34′ 40″ Veri

21° 37′ 03″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)