Ploisy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ploisy
Komunë
noform
Pamje nga Ploisy
Vendndodhja
Ploisy is located in Franca
Ploisy
Ploisy
49°19′54″V 3°17′28″L / 49.331666666667°V 3.2911111111111°L / 49.331666666667; 3.2911111111111Koordinatat: 49°19′54″V 3°17′28″L / 49.331666666667°V 3.2911111111111°L / 49.331666666667; 3.2911111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.87 km2
Popullsia 81 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02607


Ploisy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ploisy ka një popullsi prej 81 banorë dhe sipërfaqe 2.87 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ploisy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale