Plomion

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plomion
Komunë
noform
Pamje nga Plomion
Vendndodhja
Plomion is located in Franca
Plomion
Plomion
49°48′30″V 4°01′05″L / 49.808333333333°V 4.0180555555556°L / 49.808333333333; 4.0180555555556Koordinatat: 49°48′30″V 4°01′05″L / 49.808333333333°V 4.0180555555556°L / 49.808333333333; 4.0180555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.39 km2
Popullsia 454 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02608


Plomion është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Plomion ka një popullsi prej 454 banorë dhe sipërfaqe 16.39 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Plomion – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale