Ployart-et-Vaurseine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ployart-et-Vaurseine
Komunë
noform
Pamje nga Ployart-et-Vaurseine
Vendndodhja
Ployart-et-Vaurseine is located in Franca
Ployart-et-Vaurseine
Ployart-et-Vaurseine
49°29′18″V 3°44′40″L / 49.488333333333°V 3.7444444444444°L / 49.488333333333; 3.7444444444444Koordinatat: 49°29′18″V 3°44′40″L / 49.488333333333°V 3.7444444444444°L / 49.488333333333; 3.7444444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.93 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 22 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02609


Ployart-et-Vaurseine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ployart-et-Vaurseine ka një popullsi prej 22 banorë dhe sipërfaqe 4.93 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ployart-et-Vaurseine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale