Jump to content

Podstrana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Podstrana
Popullsia
 • Gjithsej9.249

Podstrana (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Split-DalmacijaKroaci.

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 9249 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 9075 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 7341 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 1.92%[2].

Projekte të tjera

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Split-Dalmacija