Pommiers, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pommiers
Komunë
noform
Pamje nga Pommiers
Vendndodhja
Pommiers is located in Franca
Pommiers
Pommiers
49°23′35″V 3°16′14″L / 49.393055555556°V 3.2705555555556°L / 49.393055555556; 3.2705555555556Koordinatat: 49°23′35″V 3°16′14″L / 49.393055555556°V 3.2705555555556°L / 49.393055555556; 3.2705555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.69 km2
Popullsia 606 banorë
Dendësia 91 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02610
Faqja Zyrtare http://www.village-pommiers.fr


Pommiers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pommiers ka një popullsi prej 606 banorë dhe sipërfaqe 6.69 km², me një dendësi prej 91 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pommiers (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale