Pont-Arcy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pont-Arcy
Qytet
Vendndodhja
Pont-Arcy is located in Franca
Pont-Arcy
Pont-Arcy
49°23′43″V 3°37′48″L / 49.395277777778°V 3.63°L / 49.395277777778; 3.63Koordinatat: 49°23′43″V 3°37′48″L / 49.395277777778°V 3.63°L / 49.395277777778; 3.63
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.18 km2
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02612
Faqja Zyrtare http://pont.arcy.free.fr


Pont-Arcy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pont-Arcy ka një popullsi prej 131 banorë dhe sipërfaqe 3.18 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pont-Arcy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale