Pont-Saint-Mard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pont-Saint-Mard
Komunë
noform
Pamje nga Pont-Saint-Mard
Vendndodhja
Pont-Saint-Mard is located in Franca
Pont-Saint-Mard
Pont-Saint-Mard
49°29′50″V 3°17′06″L / 49.497222222222°V 3.285°L / 49.497222222222; 3.285Koordinatat: 49°29′50″V 3°17′06″L / 49.497222222222°V 3.285°L / 49.497222222222; 3.285
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.79 km2
Popullsia 189 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02380
INSEE 02616


Pont-Saint-Mard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pont-Saint-Mard ka një popullsi prej 189 banorë dhe sipërfaqe 6.79 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pont-Saint-Mard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale