Pontru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pontru
Komunë
noform
Pamje nga Pontru
Vendndodhja
Pontru is located in Franca
Pontru
Pontru
49°54′14″V 3°12′59″L / 49.903888888889°V 3.2163888888889°L / 49.903888888889; 3.2163888888889Koordinatat: 49°54′14″V 3°12′59″L / 49.903888888889°V 3.2163888888889°L / 49.903888888889; 3.2163888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.98 km2
Popullsia 272 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02490
INSEE 02614


Pontru është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pontru ka një popullsi prej 272 banorë dhe sipërfaqe 14.98 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pontru – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale