Pontruet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pontruet
Komunë
noform
Pamje nga Pontruet
Vendndodhja
Pontruet is located in Franca
Pontruet
Pontruet
49°54′35″V 3°13′51″L / 49.909722222222°V 3.2308333333333°L / 49.909722222222; 3.2308333333333Koordinatat: 49°54′35″V 3°13′51″L / 49.909722222222°V 3.2308333333333°L / 49.909722222222; 3.2308333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.75 km2
Popullsia 323 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02490
INSEE 02615


Pontruet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pontruet ka një popullsi prej 323 banorë dhe sipërfaqe 6.75 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pontruet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale