Popadia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Popadia
Fshat
Vendndodhja
Popadia is located in Republika e Maqedonisë
Popadia
Popadia
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Vardar
Lartësia 675 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1414
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 29′ 47″ Veri

21° 46′ 43″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)