Pouilly-sur-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pouilly-sur-Serre
Komunë
noform
Pamje nga Pouilly-sur-Serre
Vendndodhja
Pouilly-sur-Serre is located in Franca
Pouilly-sur-Serre
Pouilly-sur-Serre
49°40′54″V 3°35′18″L / 49.681666666667°V 3.5883333333333°L / 49.681666666667; 3.5883333333333Koordinatat: 49°40′54″V 3°35′18″L / 49.681666666667°V 3.5883333333333°L / 49.681666666667; 3.5883333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.9 km2
Popullsia 503 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02617


Pouilly-sur-Serre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pouilly-sur-Serre ka një popullsi prej 503 banorë dhe sipërfaqe 9.9 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pouilly-sur-Serre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale