Pozzallo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pozzallo (Itali)
Puzzadu
—  Qytet  —
Pamje nga Pozzallo

Administrimi
Shteti Italia Italia
Kryetari Luigi Ammatuna
Statistika dhe Territori
Koordinatat 36°44′0″V 14°51′0″L / 36.73333°V 14.85000°L / 36.73333; 14.85000 (Pozzallo (Itali))Koordinatat: 36°44′0″V 14°51′0″L / 36.73333°V 14.85000°L / 36.73333; 14.85000 (Pozzallo (Itali))
Popullsia 19.234 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore GMT UTC+1
Prefiksi (0932)
Targa RG
Kodi Postar 97016
Vendndodhja
Pozzallo (Itali) is located in Itali
Pozzallo (Itali)
Pozzallo (Itali)

Pozzallo (Puzzadu në dialektin Pozzallon) është një qytet me 19.234 banorë në Provincën e Raguzas, të rajonit të SicilisëItali.

Është rreth 24 kilometra nga qyteti Raguza.

Personalitete të lidhura me qytetin Pozzallo[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Burimi:Istat - Regjistri i popullsisë 30/11/2010].

Të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]