Prémontré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prémontré
Komunë
noform
Pamje nga Prémontré
Stema_figura
Vendndodhja
Prémontré is located in Franca
Prémontré
Prémontré
49°32′25″V 3°24′50″L / 49.540277777778°V 3.4138888888889°L / 49.540277777778; 3.4138888888889Koordinatat: 49°32′25″V 3°24′50″L / 49.540277777778°V 3.4138888888889°L / 49.540277777778; 3.4138888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.33 km2
Popullsia 776 banorë
Dendësia 93 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02619


Prémontré është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Prémontré ka një popullsi prej 776 banorë dhe sipërfaqe 8.33 km², me një dendësi prej 93 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Prémontré – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale