Presles-et-Thierny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Presles-et-Thierny
Komunë
noform
Pamje nga Presles-et-Thierny
Vendndodhja
Presles-et-Thierny is located in Franca
Presles-et-Thierny
Presles-et-Thierny
49°30′28″V 3°37′37″L / 49.507777777778°V 3.6269444444444°L / 49.507777777778; 3.6269444444444Koordinatat: 49°30′28″V 3°37′37″L / 49.507777777778°V 3.6269444444444°L / 49.507777777778; 3.6269444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.33 km2
Popullsia 401 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02621


Presles-et-Thierny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Presles-et-Thierny ka një popullsi prej 401 banorë dhe sipërfaqe 8.33 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Presles-et-Thierny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale