Priez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Priez
Komunë
noform
Pamje nga Priez
Vendndodhja
Priez is located in Franca
Priez
Priez
49°08′13″V 3°15′46″L / 49.136944444444°V 3.2627777777778°L / 49.136944444444; 3.2627777777778Koordinatat: 49°08′13″V 3°15′46″L / 49.136944444444°V 3.2627777777778°L / 49.136944444444; 3.2627777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.93 km2
Popullsia 52 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02470
INSEE 02622


Priez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Priez ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 4.93 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Priez – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale