Primož Gliha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Primož Gliha
Të dhënat personale
Emri i plotëPrimož Gliha
Data e lindjes (1967-10-08) 8 Tetor, 1967 (54 vjeç)
Vendi i lindjesLjubljana, Sllovenia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986–1990Olimpija67(15)
1991Dinamo Zagreb2(2)
1992Yokohama Flügels
1993Krka7(1)
1993–1994Mura24(15)
1994–1995Ljubljana26(13)
1995–1997Chamois Niortais56(15)
1997Slavija Vevče6(3)
1997–1998Hapoel Beit-Shean0(0)
1998Olimpija7(2)
1998–1999Hapoel Tel Aviv
1999–2000Hapoel Bnei Sakhnin0(0)
2000–2001SAK Klagenfurt0(0)
2001Zalaegerszegi TE5(1)
2001–2002Gorica6(1)
2002–2003Zalaegerszegi TE
2003–2005Ljubljana1(0)
Ekipi kombëtar
1992–1998Flag of Slovenia.svg Sllovenia28(10)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Primož Gliha (lindur më 8 Tetor 1967) është një ish-futbollist slloven.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin slloven ka luajtur 28 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Slovenia.svg Sllovenia
Vite Ndeshje Gola
1992 1 0
1993 1 0
1994 8 2
1995 7 3
1996 4 1
1997 6 4
1998 1 0
Gjithsej 28 10

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]