Prince Albert (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Prince Albert (kthjellim).


Prince Albert
—  qytet  —
Pamje nga Prince Albert (Saskatchewan)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Jim Scarrow
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°12′V 105°45′P / 53.200°V 105.750°P / 53.200; -105.750 (Prince Albert)Koordinatat: 53°12′V 105°45′P / 53.200°V 105.750°P / 53.200; -105.750 (Prince Albert)
Lartësia 440 m (m.n.d)
Sipërfaqja 65,68 km2
Popullsia 34.138 banorë 2006
Dendësia 519,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Prince Albertan
Zona Kohore UTC-6
Vendndodhja
Prince Albert is located in Kanadaja
Prince Albert
Prince Albert
www.citypa.ca/

Prince Albert është një qytetprovincën Saskatchewan, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 65.68 km² dhe popullsi 34138 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan