Proisy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Proisy
Komunë
noform
Pamje nga Proisy
Stema_figura
Vendndodhja
Proisy is located in Franca
Proisy
Proisy
49°53′52″V 3°44′24″L / 49.897777777778°V 3.74°L / 49.897777777778; 3.74Koordinatat: 49°53′52″V 3°44′24″L / 49.897777777778°V 3.74°L / 49.897777777778; 3.74
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.2 km2
Popullsia 324 banorë
Dendësia 62 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02624


Proisy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Proisy ka një popullsi prej 324 banorë dhe sipërfaqe 5.2 km², me një dendësi prej 62 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Proisy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale