Proix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Proix
Komunë
noform
Pamje nga Proix
Vendndodhja
Proix is located in Franca
Proix
Proix
49°54′00″V 3°34′01″L / 49.9°V 3.5669444444444°L / 49.9; 3.5669444444444Koordinatat: 49°54′00″V 3°34′01″L / 49.9°V 3.5669444444444°L / 49.9; 3.5669444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.45 km2
Popullsia 151 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02625


Proix është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Proix ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 3.45 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Proix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale