Prouvais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prouvais
Komunë
noform
Pamje nga Prouvais
Vendndodhja
Prouvais is located in Franca
Prouvais
Prouvais
49°27′50″V 3°58′29″L / 49.463888888889°V 3.9747222222222°L / 49.463888888889; 3.9747222222222Koordinatat: 49°27′50″V 3°58′29″L / 49.463888888889°V 3.9747222222222°L / 49.463888888889; 3.9747222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.22 km2
Popullsia 347 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02626


Prouvais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Prouvais ka një popullsi prej 347 banorë dhe sipërfaqe 18.22 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Prouvais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale