Proviseux-et-Plesnoy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Proviseux-et-Plesnoy
Komunë
noform
Pamje nga Proviseux-et-Plesnoy
Vendndodhja
Proviseux-et-Plesnoy is located in Franca
Proviseux-et-Plesnoy
Proviseux-et-Plesnoy
49°27′54″V 4°00′35″L / 49.465°V 4.0097222222222°L / 49.465; 4.0097222222222Koordinatat: 49°27′54″V 4°00′35″L / 49.465°V 4.0097222222222°L / 49.465; 4.0097222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.21 km2
Popullsia 117 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02627


Proviseux-et-Plesnoy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Proviseux-et-Plesnoy ka një popullsi prej 117 banorë dhe sipërfaqe 11.21 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Proviseux-et-Plesnoy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale