Puiseux-en-Retz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puiseux-en-Retz
Komunë
noform
Pamje nga Puiseux-en-Retz
Vendndodhja
Puiseux-en-Retz is located in Franca
Puiseux-en-Retz
Puiseux-en-Retz
49°17′52″V 3°07′44″L / 49.297777777778°V 3.1288888888889°L / 49.297777777778; 3.1288888888889Koordinatat: 49°17′52″V 3°07′44″L / 49.297777777778°V 3.1288888888889°L / 49.297777777778; 3.1288888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.88 km2
Popullsia 217 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02628


Puiseux-en-Retz është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Puiseux-en-Retz ka një popullsi prej 217 banorë dhe sipërfaqe 9.88 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puiseux-en-Retz – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale