Puisieux-et-Clanlieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puisieux-et-Clanlieu
Qytet
Vendndodhja
Puisieux-et-Clanlieu is located in Franca
Puisieux-et-Clanlieu
Puisieux-et-Clanlieu
49°51′14″V 3°40′38″L / 49.853888888889°V 3.6772222222222°L / 49.853888888889; 3.6772222222222Koordinatat: 49°51′14″V 3°40′38″L / 49.853888888889°V 3.6772222222222°L / 49.853888888889; 3.6772222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.42 km2
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02629


Puisieux-et-Clanlieu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Puisieux-et-Clanlieu ka një popullsi prej 294 banorë dhe sipërfaqe 17.42 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puisieux-et-Clanlieu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale