Qendra Tregtare VIVA

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Qendra Tregtare VIVA
Lloji Private
Industria Qendër Tregtare
Themeluar 2018
Selia Fier, Shqipëri
Adresa e internetit viva.com.al


Qendra Tregtare VIVA[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Qendra Tregtare VIVA hapi dyert per te gjithe vizitoret ne 27 Prill 2018. Ajo eshte e vendosur ne rrugen kombetare Lushnje - Fier, 5 km para qendres se Fierit. VIVA eshte projektuar te sjelle nje sherbim te shkelqyer dhe te jete destinacioni i blerjeve dhe argetimit per te gjithe. Qendra tregtare VIVA mirepret cdo dite vizitore nga qyteti i Fierit, Lushnjes, Vlores, Beratit dhe te gjithe zonat perreth, si dhe eshte pike qendrimi e te gjithe atyre qe udhetojne drejt jugut.

Ne nje siperfaqe prej 25,000 m2, VIVA eshte catia e markave me te mira si Neptun, SPAR, Jumbo (Jumbo vjen per here te pare ne jug te Shqiperise), si dhe nje seri markash te tjera per veshje, kepuce e aksesore. Ne ambientet e qendres se re gjeni edhe kendin me te madh te lojrave per femije ne gjithe zonen e jugut, krijuar me nje koncept bashkekohor argetimi dhe me kapacitet te larte qe mirepret deri ne 500 femije ne te njejten kohe. E nderkohe pervec argetimit te femijeve, per te gjithe familjaret VIVA ofron alternativa te shumta per te kaluar kohen e lire ne baret dhe zonat e ushqimit.

VIVA eshte lehtesisht e aksesueshme dhe ve ne dispozicion 300 vende parkimi.

Qendra e re tregtare pritet te sjelle standarde nderkombetare ne te gjitha sherbimet, duke ndikuar ndjeshem ne permiresimin e cilesise se jetes per banoret e zones. Nga prizmi i zhvillimit ekonomik, ky investim risi ka kontribuar me hapjen e 500 vendeve te reja pune duke mundesuar rritjen e punesimit dhe sigurimin e me shume te ardhurave per buxhetin e shtetit. Nga ana tjeter edhe konsumatoret do te kursejne kohe duke plotesuar nevojat e konsumit me nje qender te vetme dhe mund te gjejne produkte te shumellojshme me çmime me te uleta se ne cdo dyqan tjeter jashte nderteses.

Qendra tregtare VIVA eshte nen menaxhimin e ACREM, kompanise me te madhe ne vend per manaxhimin e qendrave komerciale. ACREM eshte pjese e Grupit Balfin, grupit me te madh dhe inovator te investimeve ne vend dhe rajon.


Lista e Dyqaneve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Max Optika
 • Monday
 • Rebecca
 • Jumbo
 • Intersport
 • Pelinku
 • LTB
 • Be Free
 • J’Adore
 • Neptun
 • Sinani & Co.
 • Elegance VIP
 • Comodita Home
 • Hypermarket , SPAR
 • Buffalo
 • Unit 15 / Sergio Paganelli
 • EA ITALIAN LUXURY BRAND
 • RESIDENT
 • Climber BC


Itinerari i Linjes se Autobusave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Qendra Tregtare VIVA ka vendosur ne dispozicion autobusa falas per te gjithe vizitoret. Frekuenca e autobusave nga qendra e Fierit eshte cdo 30 min. Stacionet e autobusave jane si me poshte:

Bus stops from Fier to VIVA Shopping Center

Itinerari Fier - VIVA[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Shkolla "Andon Xoxa"
 • Kristali
 • Globi, rrethrrotullimi
 • Pedonale
 • Sharra
 • Ura e Sheqit
 • Mbrostar
 • VIVA

Itinerari VIVA - Fier[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • VIVA
 • Mbrostar
 • Ura e Sheqit
 • Sharra
 • Shkolla e muzikes (Pedagogjikja)
 • Shkolla "Andon Xoxa"


Kontakte[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fier - Lushnje, km 5, Mbrostar Fier 9301 AL, Rruga Çameria, Fier.

Klikoni ketu per vendodhjen.