Qikiqtarjuaq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Qikiqtarjuaq (kthjellim).


Qikiqtarjuaq
Qikiqtarjuaq - ᕿᑭᖅᑕᕐᔪᐊᖅ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Qikiqtarjuaq

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Loasie Audlakiak
Statistika dhe Territori
Koordinatat 67°33′29″V 64°1′29″P / 67.55806°V 64.02472°P / 67.55806; -64.02472 (Qikiqtarjuaq)Koordinatat: 67°33′29″V 64°1′29″P / 67.55806°V 64.02472°P / 67.55806; -64.02472 (Qikiqtarjuaq)
Lartësia 6 m (m.n.d)
Sipërfaqja 130,6 km2
Popullsia 473 banorë 2006
Dendësia 3,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar X0A 0B0
Vendndodhja
Qikiqtarjuaq is located in Kanadaja
Qikiqtarjuaq
Qikiqtarjuaq

Qikiqtarjuaq është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 130.6 km² dhe popullsi 473 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut