Quierzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quierzy
Komunë
noform
Pamje nga Quierzy
Vendndodhja
Quierzy is located in Franca
Quierzy
Quierzy
49°34′17″V 3°08′39″L / 49.571388888889°V 3.1441666666667°L / 49.571388888889; 3.1441666666667Koordinatat: 49°34′17″V 3°08′39″L / 49.571388888889°V 3.1441666666667°L / 49.571388888889; 3.1441666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.09 km2
Popullsia 431 banorë
Dendësia 53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02631


Quierzy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Quierzy ka një popullsi prej 431 banorë dhe sipërfaqe 8.09 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Quierzy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale