Quincy-Basse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quincy-Basse
Qytet
Vendndodhja
Quincy-Basse is located in Franca
Quincy-Basse
Quincy-Basse
49°30′56″V 3°22′39″L / 49.515555555556°V 3.3775°L / 49.515555555556; 3.3775Koordinatat: 49°30′56″V 3°22′39″L / 49.515555555556°V 3.3775°L / 49.515555555556; 3.3775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.87 km2
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02632


Quincy-Basse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Quincy-Basse ka një popullsi prej 60 banorë dhe sipërfaqe 3.87 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Quincy-Basse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale